Galeria

"Bank twarzy", czyli kto jest kim ... :)

 

 

Elżbieta - właścicielka

 

W latach 2007/2014 przebywała w Japonii, jako muzyk kwartetu smyczkowego (łącznie rok i 4 miesiące). Szesnastomiesięczny kontakt z Krajem Kwitnącej Wiśni zaowocował fascynacją tamtejszą kulturą. Po powrocie, swoją pasją zaraziła najbliższych i przyjaciół. Osobliwość tego magicznego miejsca, a szczególnie jego muzyki, pragnie przybliżyć wszystkim tym, których choć trochę interesują klimaty orientalne.

 

 

 

 

 

 

Małgorzata manager


Muzyk Opery Krakowskiej od 1981 roku. Altowiolistka. W latach 80. również wokalistka zespołu "The Willows" wykonującego muzykę negro spirituals, gospel, jazz. Liczne koncerty, tournee zagraniczne, oraz udział w wielu widowiskach scenicznych i plenerowych, w których brała udział, stworzyły możliwość udzielenia fachowej pomocy w realizacji projektu.  Od kilku lat zafascynowana Krajem Kwitnącej Wiśni. Pełnomocnik i "prawa ręka" firmy.

 

 

 


NASZ ZESPÓŁ:GEJSZE
oraz Kwartet smyczkowy "Gejsza-art" 

 

 

 

  Roksana -  gejsza "Haru"


Skrzypaczka. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w 1991 roku, kolejno w szkołach muzycznych w Tarnowskich Górach, Katowicach i Krakowie. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie. Okres studiów obfitował w wiele ciekawych muzycznych doświadczeń w kraju i za granicą. Uczestniczyła w projektach orkiestrowych, kameralnych oraz solowych. Obejmowały one koncerty, festiwale i konkursy, a także półroczny pobyt w Japonii.

 


 

 

 

 

 

 

Elżbieta - gejsza "Natsu"

 


Skrzypaczka. Absolwentka Liceum Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Krakowie,

oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalności animacja społeczno- kulturowa.

Jest członkiem orkiestry "Dell'arte", orkiesry "Icon", oraz kwartetu smyczkowego "Cappuccino".  Brała udzial w licznych projektach muzycznych organizowanych w kraju i za granicą (m.in. Włochy, Japonia).

 

 

 

 

 

Anna -    gejsza "Aki"


Altowiolistka i  kompozytorka.  Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat związana z krakowskim Kazimierzem – kolebką muzyki klezmerskiej w Polsce. W roku 2003 założyła zespół Samech. W latach 2007-2008 swoją grę doskonaliła w Birmingham Conservatoire w Anglii. Współtworzy Orkiestrę Akademii Bethovenowskiej oraz zespół "Marlena Quartet". Koncertowała również w Japonii.

 

 

 

 

 

 

Magdalena - gejsza "Fuyu"


Wiolonczelistka. Ukończyła krakowską Akademię Muzyczną. Występuje z orkiestrami: Capella Cracoviensis, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Europa Philharmonie oraz z kwartetami "Gerhana" i "Marlena Quartet". Wzięła udział w wielu koncertach, spektaklach teatralnych i nagraniach z udziałem krakowskich artystów. Koncertowała również w Japonii. 

 

 

 

 

Bębniarze "Gejsza-art"  Taiko Drummers:   TOMEK Hi”

Perkusista, kameralista, czynnie działający muzyk w polskich orkiestrach i zespołach. Absolwent Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy,
a obecnie student Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracownik Polskiej Orkiestry
Muzyki Filmowej, Sinfonietty Cracovia, Santander Orchestra czy Orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Uczestnik wielu koncertów orkiestrowych na różnych scenach w Polsce (m.in.Teatr Wielki w Warszawie, Opera Krakowska) jak i za granicą (Maastricht,
Karlsruhe, Szanghaj).Poza działalnością w muzyce klasycznej i kameralnej
zajmuje się również muzyką innych gatunków.


MATEUSZ Kaze”

Perkusista koncertujący solowo zarówno w kraju jak i za granicą. Członek orkiestry współpracjący z takimi zespołami jak: Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Krakowska,
  Filharmonia Rzeszowska, Polish Art Philharmonic. Obecnie student Akademii Muzycznej 
     w Krakowie. Swój warsztat zawdzięcza pracy pod okiem wybitnych perkusistów takich jak: Mark Ford, David Friedman, John Beck, Shoko Shakai,
Nippy Noyia i wiele innych.
W
ŁADEK Tsuchi”
        Perkusista, laureat konkursów muzycznych o zasięgu krajowym
i międzynarodowym. Absolwent Państwowej Wyższej Muzycznej
Szkoły Zawodowej im. Salomei Kruszelnickiej w Tarnopolu (Ukraina),
obecnie student studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie.

STASZEK Mizu”

    Perkusista, student studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie.    
     Laureat krajowych oraz międzynarodowych konkursów muzycznych. Brał czynny udział w kursach muzycznych prowadzonych przez wybitnych specjalistów: Vincent Houdijk, Ramon Lormans, Maikel Claessens, Dominique Vleeshouwers, Andrzej
    Gliszewski, Alex Morales, Jochen Schorer, Radosław Szarek, Johan Bridger, Mark Ford. Współpracuje z orkiestrami Sinfonietta Cracovia, Filharmonia Krakowska,
Passionart, Polish Art Philharmonic, Warsaw Festival Orchestra & Chorus,
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej.


 
KUBA "Sora"

       Krakowski perkusista; marimbista, założyiel Szkoły gry na perkusji Marimb Laboratory.
Laureat wielu konkursów solowych i kameralnych. Zdobywca I nagrody na Międzynarodowym konkursie muzycznym AMERICAN PROTEGE Nowy Jork, USA. Występował w krajach Polska, Niemcy, Francja, Grecja,Włochy, Bułgaria, Szwecja, USA na festiwalach Międzynarodowych i Ogólnopolskich. Występuje jako solista z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Toruńskiej, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej, Orkiestrą Kameralną „Fresco Sonare”, Orkiestrą Kameralną "Archetti" oraz Chórem Akademii Muzycznej w Krakowie.


 

pomogli nam :

 

 

 

Alicja T. - szycie kimon

 

/Ś.P./ Mistrzyni krawiectwa lekkiego. Swoją 46-letnią karierę zawodową rozpoczęła w krakowskim Domu Mody. Ponad 40 lat pracy w Operze Krakowskiej, na stanowisku kierownika pracowni krawieckiej damskiej, poświęciła na pomoc w kreowaniu scenicznego wizerunku artystów, szyjąc niezapomniane kostiumy. Służyła pomocą i doświadczeniem młodszym koleżankom, powierzając im tajniki tworzenia różnorodnych kreacji. W roku 2004, odznaczona została przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

 

 

 

 

 

 

Anna C. - malowanie Kimon

 

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale malarstwa w pracowni Prof. Jacka Waltosia. Współzałożycielka grupy artystycznej "WGŁąB". Zajmuje się m.in. malarstwem sztalugowym, malowidłami ściennymi, malarstwem na tkaninie. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.  Ponad to w latach 2000-2007 była tancerką Baletu Form Nowoczesnych AGH.


 

 

 

 Kamil S.- aranż utworów


 

Solista, koncertmistrz, muzyk sesyjny, aranżer. Student Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej, Polish Chamber Ensemble, Orkiestrą Creo oraz: Grażyną Brodzińską, Jackiem Wójcickim, Grzegorzem Turnauem, Magdą Femme i in.. Na stałe związany z Modern Symphony Orchestra i z Royal Chamber Orchestra. Występował w Paryżu, Wiedniu, Berlinie. Aranżuje i pisze muzykę do własnych projektów oraz na zamówienie (m.in. stworzył widowisko „Śpiewaj i Tańcz” dla Grażyny Brodzińskiej, Jacka Wójcickiego             i Łukasza Zagrobelnego).

 

 

 

 

 

Maciej Ż. - aranż utworów

 
Kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, współpracownik
dyrygenta Bernarda Chmielarza z "Filharmonii Dowcipu" Malickiego i Laskowika.
Autor "Fenomenu grozy w muzyce" (Złote Myśli 2004), twórca muzyki do filmu "Hypnos"
(2004) w reż. Pawła Chyrowskiego. Redaktor współpracujący "Gazety Kołobrzeskiej",
"Estrady i Studia" oraz "Estetyki i Krytyki" UJ.

 

 

 

 


 

Piotr S.- aranż utworów


 Kompozytor, aranżer, rekonstruktor partytur i kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego utwory wykonywane były między innymi przez Filharmonię Zielonogórską, Filharmonię Częstochowską, podczas Międzynarodowych Dni Kompozytorów Krakowskich.

Współpracuje z Polskim Wydawnictwem Muzycznym i wytwórnią SILESIA-FILM. W kręgu jego zainteresowań znajduje się muzyka klasyczna, rozrywkowa i jazz.

 

 

 

 

 

 

 

Alina T. - choreografia tańców


 Pedagog i choreograf. W latach 1975-1997 pierwsza tancerka Opery Krakowskiej,

a w 2003-2006 kierownik Zespołu Baletowego. Obecnie prowadzi zajęcia z tańca i ruchu scenicznego na Akademii Muzycznej, Studio Baletowe przy MOKSiR w Chrzanowie, oraz zajęcia w Studio Tańca Klasycznego w Krakowie. Współpracuje z Zespołem Baletowym "Cracovia Danza". Jest autorką wielu choreografii do spektakli baletowych, operowych i koncertów.

 

 

 

 

 

Powrót 
Strona główna O nas Aktualności Oferta Impresariat Galeria Instrumenty Media Referencje Gejsza O kimonach Linki Kontakt