Galeria

"Bank twarzy"

 

 

Elżbieta Bargieł - właścicielka

 

Na przełomie 2007 i 2008,w 2011 oraz w 2012r roku przebywała w Japonii, jako muzyk kwartetu smyczkowego. Trzynastomiesięczny kontakt z Krajem Kwitnącej Wiśni zaowocował fascynacją tamtejszą kulturą. Po powrocie, swoją pasją zaraziła najbliższych i przyjaciół. Osobliwość tego magicznego miejsca, a szczególnie jego muzyki, pragnie przybliżyć wszystkim tym, których choć trochę interesują klimaty orientalne.

 

 

 

 

 

 

Małgorzata Piekarczykmanager


Muzyk Opery Krakowskiej od 1981 roku. Altowiolistka. W latach 80. również wokalistka zespołu "The Willows" wykonującego muzykę negro spirituals, gospel, jazz. Liczne koncerty, tournee zagraniczne, oraz udział w wielu widowiskach scenicznych i plenerowych, w których brała udział, stworzyły możliwość udzielenia fachowej pomocy w realizacji projektu.  Od kilku lat zafascynowana Krajem Kwitnącej Wiśni. Pełnomocnik i "prawa ręka" firmy.

 

 

 

Zespół:

 

 

 

  Roksana Drabik - gejsza Haru


Skrzypaczka. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w 1991 roku, kolejno w szkołach muzycznych w Tarnowskich Górach, Katowicach i Krakowie. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej w Krakowie. Okres studiów obfitował w wiele ciekawych muzycznych doświadczeń w kraju i za granicą. Uczestniczyła w projektach orkiestrowych, kameralnych oraz solowych. Obejmowały one koncerty, festiwale i konkursy, a także półroczny pobyt w Japonii.

 


 

 

 

 

 

 

Elżbieta Bargieł - gejsza Natsu

 


Skrzypaczka. Absolwentka Liceum Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Krakowie,

oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalności animacja społeczno- kulturowa.

Jest członkiem orkiestry "Dell'arte", orkiesry "Icon", oraz kwartetu smyczkowego "Cappuccino".  Brała udzial w licznych projektach muzycznych organizowanych w kraju i za granicą (m.in. Włochy, Japonia).

 

 

 

 

 

Anna Ostachowska - gejsza Aki


Altowiolistka i  kompozytorka.  Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat związana z krakowskim Kazimierzem – kolebką muzyki klezmerskiej w Polsce. W roku 2003 założyła zespół Samech. W latach 2007-2008 swoją grę doskonaliła w Birmingham Conservatoire w Anglii. Współtworzy Orkiestrę Akademii Bethovenowskiej oraz zespół "Marlena Quartet". Koncertowała również w Japonii.

 

 

 

 

 

 

Magdalena Pluta - gejsza Fuyu


Wiolonczelistka. Ukończyła krakowską Akademię Muzyczną. Występuje z orkiestrami: Capella Cracoviensis, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Europa Philharmonie oraz z kwartetami "Gerhana" i "Marlena Quartet". Wzięła udział w wielu koncertach, spektaklach teatralnych i nagraniach z udziałem krakowskich artystów. Koncertowała również w Japonii. 

 

 

 

pomogli nam :

 

 

 

Alicja Tekiela - szycie kimon

 

/Ś.P./ Mistrzyni krawiectwa lekkiego. Swoją 46-letnią karierę zawodową rozpoczęła w krakowskim Domu Mody. Ponad 40 lat pracy w Operze Krakowskiej, na stanowisku kierownika pracowni krawieckiej damskiej, poświęciła na pomoc w kreowaniu scenicznego wizerunku artystów, szyjąc niezapomniane kostiumy. Służyła pomocą i doświadczeniem młodszym koleżankom, powierzając im tajniki tworzenia różnorodnych kreacji. W roku 2004, odznaczona została przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

 

 

 

 

 

 

Anna Cichoń - malowanie Kimon

 

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych, oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na wydziale malarstwa w pracowni Prof. Jacka Waltosia. Współzałożycielka grupy artystycznej "WGŁąB". Zajmuje się m.in. malarstwem sztalugowym, malowidłami ściennymi, malarstwem na tkaninie. Brała udział w licznych wystawach w kraju i za granicą.  Ponad to w latach 2000-2007 była tancerką Baletu Form Nowoczesnych AGH.


 

 

 

 Kamil Skicki - aranż utworów


 

Solista, koncertmistrz, muzyk sesyjny, aranżer. Student Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował m.in. z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej, Polish Chamber Ensemble, Orkiestrą Creo oraz: Grażyną Brodzińską, Jackiem Wójcickim, Grzegorzem Turnauem, Magdą Femme i in.. Na stałe związany z Modern Symphony Orchestra i z Royal Chamber Orchestra. Występował w Paryżu, Wiedniu, Berlinie. Aranżuje i pisze muzykę do własnych projektów oraz na zamówienie (m.in. stworzył widowisko „Śpiewaj i Tańcz” dla Grażyny Brodzińskiej, Jacka Wójcickiego             i Łukasza Zagrobelnego).

 

 

 

 

 

Maciej Żołnowski - aranż utworów

 
Kompozytor i aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, współpracownik
dyrygenta Bernarda Chmielarza z "Filharmonii Dowcipu" Malickiego i Laskowika.
Autor "Fenomenu grozy w muzyce" (Złote Myśli 2004), twórca muzyki do filmu "Hypnos"
(2004) w reż. Pawła Chyrowskiego. Redaktor współpracujący "Gazety Kołobrzeskiej",
"Estrady i Studia" oraz "Estetyki i Krytyki" UJ.

 

 

 

 


 

Piotr Sarnecki - aranż utworów


 Kompozytor, aranżer, rekonstruktor partytur i kontrabasista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego utwory wykonywane były między innymi przez Filharmonię Zielonogórską, Filharmonię Częstochowską, podczas Międzynarodowych Dni Kompozytorów Krakowskich.

Współpracuje z Polskim Wydawnictwem Muzycznym i wytwórnią SILESIA-FILM. W kręgu jego zainteresowań znajduje się muzyka klasyczna, rozrywkowa i jazz.

 

 

 

 

 

 

 

Alina Towarnicka - choreografia tańców


 Pedagog i choreograf. W latach 1975-1997 pierwsza tancerka Opery Krakowskiej,

a w 2003-2006 kierownik Zespołu Baletowego. Obecnie prowadzi zajęcia z tańca i ruchu scenicznego na Akademii Muzycznej, Studio Baletowe przy MOKSiR w Chrzanowie, oraz zajęcia w Studio Tańca Klasycznego w Krakowie. Współpracuje z Zespołem Baletowym "Cracovia Danza". Jest autorką wielu choreografii do spektakli baletowych, operowych i koncertów.

 

 

 

 

 

Powrót 
Strona główna O nas Aktualności Oferta Impresariat Galeria Instrumenty Media Referencje Gejsza O kimonach Linki Kontakt