O-nas

Obecnie w Polsce i na świecie można zaobserwować ogromne zainteresowanie Japonią, jej tradycją, sztuką, życiem codziennym oraz językiem. Mimo, iż powstaje wiele centrów kultury i sztuki japońskiej, postać gejszy (Kobiety Sztuki) pozostaje nadal niezgłębionym tematem (niewielu ludziom udało się tak naprawdę zobaczyć prawdziwą gejszę). Dlatego też celem działalności Agencji ?Gejsza-art? jest przybliżenie szerokiemu gronu odbiorców tych tajemniczych  postaci oraz ich  fascynującej i  ciekawej sztuki:  strojów, tańca i muzyki. Naszym priorytetem jest ukazanie gejsz w możliwie najbardziej rzeczywistym, zbliżonym go oryginału świetle. /gejsza/

 

Zdajemy sobie sprawę z tego,że do tej pory nikt w Polsce nie zdołał odkryć tajników tego zamkniętego środowiska, łącząc działalność koncertową z edukacyjną,dlatego mamy nadzieję,że nasz pomysł spotka się z przychylnym odbiorem, akceptacją a nawet pomocą w realizacji nowych zamierzeń.

 

Przedsięwzięcie, które realizujemy oparte jest na talencie, pasji i doświadczeniu, a wizytówką firmy jest działalność   koncertowo -  artystyczna,   promująca   kulturę   japońską.   Jesteśmy   studentami i  absolwentami  krakowskich  uczelni  i  szkół  muzycznych. /a kto jest kim? zobacz => BANK TWARZY

 

Gramy na instrumentach smyczkowych, toteż gra na "trzech strunach" /shamisen/ nie przekracza naszych możliwości.. (W swoich zbiorach tradycyjnych instumentów, posiadamy już 4 shamiseny i koto) ;) Ucharakteryzowanie na gejsze (kostiumy, biały makijaż, atrybuty gejsz),  wykonując na shamisenach  i  instrumentach  tradycyjnych muzykę  japońską i tańcząc, uświetnimy wszelkie koncerty, sympozja, kongresy, promocje, festiwale i wydarzenia związane z kulturą orientalną.

 

     

 

       

 

Prócz działalności koncertowej, proponujemy również dodatkowe atrakcje, takie jak:

prezentacje, prelekcje, pokazy, warsztaty, zabawy interaktywne związane z kulturą i sztuką Japonii (organizowane we współpracy), jak również możliwość przebrania i ucharakteryzowania się na gejszę oraz zrobienia pamiątkowej sesji zdjęciowej w biurowym ?atelier?.

 

My swą jakość chcemy podkreślić wykreowaniem tego, co najtrudniejsze i nieobecne do tej pory na rynku :   wizerunkiem gejszy i pokazaniem muzyki Orientu. /oferta/

 

Uzupełnieniem prezentowanej, własnej oferty jest impresariat artystyczny.  Współpraca z zespołami prezentującymi muzykę etniczną różnych zakątków świata, będzie dopełnieniem oferty dla tych, którzy po zapoznaniu się z nami będą chcieli usłyszeć zespół z innego regionu świata, równie intrygujący, grający na instrumentach tradycyjnych i ubrany w charakterystyczne dla wykonywanej muzyki kostiumy. /impresariat/

 

Posiadamy liczne kontakty w środowiskach artystycznych, dlatego umożliwimy kontakt z każdym artystą, którego sobie państwo wymarzą (aktorem, śpiewakiem, instrumentalistą, zespołem czy orkiestrą...).

A wszystko to z dbałością o szczegóły i wrażenia estetyczne.

 

 

 

 

... o mnie ... 

 

 

Urodziłam się w Krakowie i z tym ukochanym, królewskim miastem chciałabym związać swoją pracę.


Ukończyłam Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec uzyskując zawodowy tytuł  muzyka instrumentalisty. Licencjat Akademii Pedagogicznej wypełniony był pracą w orkiestrze, licznymi koncertami zespołu, wyjazdami zagranicznymi, by zakończyć się  czterema kontraktami w Japonii, (g dzie spędziłam łącznie szesnaście miesięcy). Praca w kwartecie smyczkowym w Japonii nauczyła mnie dyscypliny, obycia ze sceną, dyplomacji w stosunkach międzyludzkich (także międzynarodowych) oraz pozwoliła poznać kulturę japońską.

Jak każdy obcokrajowiec przybywający do Japonii bardzo chciałam zobaczyć gejsze.. Ponieważ jest to zjawisko kulturowe, które powoli zamiera, postanowiłam wykreować gejsze w Polsce. Chciałabym dać szansę zobaczenia przepięknie zdobionych kimon tym, którzy do Japonii nie mogą wyjechać i stworzyć w Krakowie możliwość zapoznania się z niezrozumiałym dla Europejczyka fenomenem gejszy.

 

Tak właśnie powstała ...  Kostiumowa Agencja Artystyczna "Gejsza-art".

 

 

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Jagiellońskim, na specjalności animacja społeczno- kulturowa, a jako temat pracy magisterskiej wybrałam ... Gejsze ...

Mam nadzieję, że liczne kontakty w środowisku artystycznym oraz zdobyte doświadczenie pozwolą mi na rozwijanie swojej pasji i spełnienie oczekiwań środowisk kochających Kulturę Nipponu.

 

 

Przedstawiane przedsięwzięcie, ze względu na osobliwość pomysłu, jest w trakcie realizacji, dlatego wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami uwagami, konstruktywną krytyką lub w jakikolwiek sposób pomóc - zapraszamy do współpracy!

 

Elżbieta Bargieł    
Strona główna O nas Aktualności Oferta Impresariat Galeria Instrumenty Media Referencje Gejsza O kimonach Linki Kontakt